Frakční body jsou téměř čistě metaherní mechanikou, která symbolizuje kombinaci toho jak si daná frakce stojí v Praze a jak si pražská skupina vede v rámci celé frakce. Čím více úspěchů v získávání těchto pozic, tak tím více možností jak přesně v Praze daná frakce může operovat a to jak díky podpoře ze svojí centrály tak díky pozici v Praze. Frakční body dle názvu získává celá frakce prostřednictvím všech svých členů,

Frakce plněním frakčních úkolů a hledáním speciálních míst získávají body pro svojí frakci.

Za frakční body se dají odemknout tyto možnosti:

- frakční schopnosti (každá frakce má trochu jiné, obecně jde o silnější varianty některých klasických schopností), 15 bodů za jednu
- poslat na centrálu frakce a tím získat přístup k rychlejším analýzám prováděným na centrále. Obecně centrály dodávají výsledky za tři dny, ale je možné tuto dobu zkrátit. Za 2 body zrychlení odpovědi o hodinu.
- je možné zřídit si výrobnu talismanů a za další body pak rozšiřovat možnosti vyráběných talismanů a rychlost jejich výroby, která samozřejmě bude stát vždycky nějaké peníze. 25 bodů za založení výrobny talismanů.
- nebo se výrobna dá zaměřit naopak na spotřební zboží a vyrábět si spotřební zboží. 25 bodů za založení výrobny spotřebních předmětů.
- falšování průkazů na stránce: http://www.utajeny-svet-prazsky.cz/index.php/prukazky kde za 10 bodů je jedna organizace pro celou frakci. Je potřeba vytštěnou průkazku nosit jako zástupný objekt za zfalšované průkazky a následně se tím prokazovat v případě prokazování nějakou ze zfalšovaných průkazek.
- zřízení laboratoře přímo v daném místě za 25 bodů, umožňuje zkoumat klasickými metodami i magickými metodami vzorky v základním rozsahu.
- školení od centrály, specifická nabídka za specifické ceny

Cena vyráběných věcí nikdy neklesne pod polovinu ceny udávané Benátskou radou, takže toho nikdy nepůjde využít k vydělávání si peněz prodejem Benátské radě.

Také pak budou speciální možnosti k utracení těchto bodů nebo k jejich získání, ale jinak s nimi není možné nijak obchodovat.

Ve většině případů bude známý zhruba zisk frakčních bodů a to touto metrikou: malý = 1 až 2 body, střední = 3 až 5 bodů, velký = 6 až 10 bodů, ohromný = více než 10 bodů. Přesný zisk může být i následně upraven podle přesného zvládnutí questu, ale jenom směrem dolů. Speciální místa jsou malým ziskem frakčních bodů pokud není řečeno jinak.

 

Pravidla ještě nejsou finální a není naprogramováno všechno.