Pokud tě zajímají pouze základní pravidla přečti si pouze tedy ty pod čísly 1 a 2 a přestaň číst tento text. Pro ostatní zkusím krátce vysvětlit dělení pravidel a jejich vzájemnou logiku.

První dvě části jsou základní zkrácená pravidla s tím nejdůležitějším. První část jsou bojová pravidla a druhá nebojová, tedy pro všechny situace, které nejsou bojem. Následuje podrobný popis magie a jejího fungování včetně pokusu vysvětlit, co to vlastně magie je a kde se bere a jak jí používat v které okamžiky. Důležitým bodem je používání ohniska v levé ruce u bojové magie. Pak část o fyzickém kontaktu, která se týká jak fyzického boje, tak případných intimnějších záležitosti a snaží se jim dát nějaký rámec. Pokud si někdo přečte tyto čtyři části tak by neměl udělat žádnou zásadní chybu ohledně toho jak se kdy chovat a zachovat, když se něco kolem něj děje.
Pak jsou pravidla ohledně frakčních bodů, což je něco, co bude zajímat primárně šéfy frakcí. Jedná se o část, která podléhá nejvíc změnám.
Následuje největší blok textu FAQ a doplnění. Tedy nutně ne jenom otázky k pravidlům a odpovědi na vyřešené otázky ze hry, ale i podrobnější informace pro lidi, co se rádi v pravidlech hrabou a hledají v nich skulinky a alternativní výklady.

Podstatnou informací je, že ne všechny CP se řídí stejnými pravidly, především se jedná o tvory s jinou podstatou, než mají hráči (upíři, vlkodlaci, různá monstra a další mytičtí tvorové atd.), takže mají jiné počty životů, rezistence, možnosti kouzlení atd.

Pro pochopení fungování světa se hodí načíst si informace o světě, protože některé články jsou pravidly chování se v rámci hry.